Cilt BakımSağlık
Trend

Elma Sirkesinin Cilde Faydaları

Elma Sirkesinin Cilde Faydaları

Elma sirkesi kullanımı sadece mutfakla kalmayıp cilt bakımı, temizlik gibi birçok alanda kullanımı oldukça yoğunlaşmıştır. Elma sirkesi Doğal alfa hidroksi asitlerden zengin olarak son yıllarda önemli ölçüde popülerlik kazanmıştır. Saç ve cilt bakımında önemli olan elma sirkesinin aynı zamanda tansiyon, şeker hastalığı, mide rahatsızlıklarına da iyi geldiği bilinmektedir. Elma sirkesi cildi yenilemekle kalmayıp tüketildiği takdirde birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Evimizden eksik etmememiz gereken elma sirkesini vücudumuzun her alanında kullanabiliriz. Kuvvetli bir mikrop öldürücü olan sirkeyi ayak mantarından tutun da ter kokusunu gidermeye kadar pek çok sorunumuzda bize yardımcı olmaktadır. İçerdiği antioksidan ile ciltte adeta harikalar yaratmaktadır. Öyleyse günümüzde birçok alanda kullanılan elma sirkesinin cilde faydaları nelerdir?

 

elma sirkesi cilde faydaları ile ilgili görsel sonucu

ELMA SİRKESİNİN CİLDE FAYDALARI

* Düzenli kullanımda cildi ölü hücrelerden arındırarak sivilce oluşumunu engeller. Cildi derinlemesine temizler ve ferahlık verir. Doğal tonik olarak da kullanılır.

elma sirkesi cilde faydaları ile ilgili görsel sonucu

 

 

 

 

* Elma sirkesi cildin ph dengesini sağlayarak sebum üretimini normal seviyelere getirerek cildinizin yağlanmasını da kurumasını da engeller. Yüzünüzü düzenli olarak her gün elma sirkesi ile yıkadığınızda yüzündeki nem oranının ciddi şekilde düzeldiğini göreceksiniz.

* Yaşlılık izlerinizi gözle görülür şekilde hafifletir. Elma sirkesi tam bir şifa kaynağıdır.

* Ter kokunuzdan şikâyetçi iseniz pamuk yardımıyla birkaç damla koltuk altınıza sürdüğünüz sirke sizi ferahlatacak ve ter kokusundan uzaklaştıracaktır.

* Kepeklenme şikayetiniz varsa banyo yaparken son durulama suyuna eklediğiniz sirke ile saçlarınızı ve vucuduzu yıkayıp şikayetlerinizden kurtulacak aynı zamanda cildinizde , sacınızda parlaklık ve yumuşaklığı hissedeceksiniz.

 

elma sirkesi saça faydaları ile ilgili görsel sonucu

* Ayak kokunuz sizi rahatsız ediyorsa bir ölçü elma sirkesini dört ölçü su ile karıştırıp , ayaklarınızı bu suyun içerisinde on beş dakika bekletip ardından kurulayarak elma sirkesinin içinde bulunan antiseptik ve antifungal özelliği ile kokuyu nötralize ettiğini göreceksiniz.

* Kıl dönmesini iyileştirir. Pamuğa iki üç damla damlattığınız sirkeyle sorunlu bölgeyi ovarak kıl dönmesi sorununu bu doğal yöntemle iyileştirmiş olursunuz.

* Ayak mantarı tedavisinde kullanılan elma sikesi içerisinde bulunan anti bakteriyel özelliği ile ayak mantarından kurtulmanıza yardımcı olur. Ilık suya yaklaşık iki bardağı elma sirkesini ekleyerek a ayaklarınızın bu suyun içinde günde yarım saat bekleterek bu işlemi düzenli tekrar edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.