Sağlık
Trend

En Etkili Sivilce Kremleri

İnternette kullanan kişilerin yorumlarına göre ve tecrübelere göre etkili olduğunu bildiğimiz bazı krem isimlerini verebiliriz.

Bu kremleri eczaneden satın almadan önce mutlaka bir cilt doktoruna görünmelisiniz ve gerekli ölçümleriniz yapıldıktan sonra doktorun önerdiği ilaçları kullanmalısınız. Doktor kontrolü olmadan kullanacağınız ilaç ve kremler istenilen etkiyi vermeyebilirler ve zararlı olabilirler.

Benzamycin

Genelde cildi yağlı kişilerde aşırı yağdan kaynaklanan sivilceleri yok etmek için en etkili ilaçlardandır. Bu kremi kullanırken güneşe çıkmamaya dikkat etmeniz gerekiyor. Ortalama kullanım süresi 3 aydır. Genellikle yatmadan önce sürülmesi önerilir. Antibiyotik içerdiği için sivilce bölgelerinde oluşacak iltihaplanmalarla da savaşır. Giysilerde ağarmaya yol açacağı için temas ettirmemeye çalışın.

Çay Ağacı Yağı

Hem uygun fiyatlı hem de etkili ve doğal bir yöntem arıyorsanız çay ağacı yağını da deneyebilirsiniz. Güçlü arındırıcı etkisi ile sivilceler ve sivilce lekeleri ile savaşır. Günde bir iki defa cildinize uyguladığınızda yarattığı değişikliği kısa sürede fark edebilirsiniz.

La Roche Posay Effaclar K Duo

Sivilceler konusunda etkili olan bu ikili krem seti aynı zamanda cildi nemlendirip daha pürüzsüz bir hale getiriyor. Eğer sivilcelerin yanı sıra geniş gözeneklere de sahipseniz bu kremi kullanmak iyi bir çözüm olabilir. Siyah noktalar için bir maske uyguluyorsanız sonrasında bu kremi kullanmak siyah noktalar gittikten sonra oluşan geniş gözenekleri sıkılaştırmak için ideal.

Imex Krem

Antibiyotik özelliği ile ön plana çıkan Imex fondotene benzeyen bir ilaçtır. Kullananların büyük bir çoğunluğu sivilcelerden kurtulmak için en etkili krem olduğunu düşünürler. Çoğu sivilce kremi gibi bu ilacın da akşamları yatmadan önce sürülmesi önerilir. 1 aylık düzenli kullanım sonucunda istenilen etkileri gösterebilmektedir. Yüz bölgesindeki sivilcelerin ve kabarıklıkların yanı sıra siyah noktaların da tedavi edilmesi için etkili bir kremdir.

Bioderma Sebium Foaming Gel

Cildiniz yağlı veya karma bir ciltse bu jeli temizleyici jel olarak kullanabilirsiniz. Sivilce kremi jel olarak tercih ediyorsanız iyi bir seçenek olabilir. Cildinizin yağlı gözükmesine ve sivilcelere sebep olan sebum oranını düzenleyerek daha sağlıklı bir görünüm sağlar. Sık makyaj yapıyorsanız makyaj kalıntılarını çok iyi temizlediği için bu jeli öneririm. Sabun içermediği için cildinizde kurumaya da sebep olmuyor. Jelin antibakteriyel özellikleri var ve bu sayede sivilcelerin oluşumunu önlüyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.