Yurt Dışı

Gebelikte Yeşil Elma Yemenin Yararları Nelerdir?

Yeşil elma yemenin hamilelikteki yararları gebe olan anne adayları tarafından hayli ayrıntılı araştırılan bir husus başlığı olarak göze çarpmaktadır. Öncelikle hamilelikte bebeği güzelleştiren yiyecekler manasında halk ortasında ayvayla birlikte değerli bir üne sahip olan yeşil elma hamilelikte tüketilmesinin bilimsel manada yararı kanıtlanmış bir meyve olmakla birlikte elma sirkesinin de hamilelikte kıymetli tesirler bulunduğu bilinmektedir.

Gebelikte Yeşil Elma Yemenin Yararları

Gebelikte yeşil elma tüketmenin en büyük yararı, yeşil elmanın kıymetli bir lif deposu olmasından hareketle, bilhassa bağırsaklar için kıymetli yararlar içeren liflerin yeşil elmada epey fazla bulunduğu bilinmektedir. Bu sayede hamilelikte elma yemenin yararları incelenecek olursa;

  • Hamileliği boyunca yeşil elma tüketimi haftada 4’ten az olmayan annelerin bebeklerinin astım hastalığına yakalanma oranları başka bebeklere nazaran dört kat daha azdır.
  • Gebelikte yeşil elma tüketiminin sistemli bir formda yapılması annenin günlük olarak kaybettiği kalsiyum ölçüsünü yerine koyması bakımından da anahtar konumadır.
  • Yeşil elmanın sindirim sistemini rahatlattığı ve bu sayede kabızlığı kıymetli ölçüde engellediği görülmektedir.
  • Tam bir C vitamini deposu olan yeşil elma bu sayede bağışıklık sistemi için epeyce kıymetli yararlar sağlamaktadır.
  • Yeşil elma içerisinde bulunan Quercetin unsuru bebeğin ileride Alzheimer hastalığına yakalanma riskini azaltmakla bir arada, bebeği daha sonra ortaya çıkacak alerji riskinden de büyük ölçüde koruyacaktır.

Mide Yanmasına Birebir

Hamileliğin bilhassa son periyotlarında yeterlice sıklaşan mide yanması sorunu için yeşil elmanın mucizevi tesirlere sahip olduğu görülmektedir. Yeşil elma mide asitleri düzenleyicisi olarak mide asitlerini engellemeye yardımcı olurken güç vererek kolestrolün de düşmesine yardımcı olmaktadır. Ek olarak kıymetli bir antioksidan kaynağı olan yeşil elma hamilelik müddetince annenin akciğerlerinin güçlenmesine de yardım eder.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın