Sağlık
Trend

Kirpik Uzatma Yöntemleri

Kirpik Uzatma Yöntemleri

Kirpikler yüzümüzün en önemli aksesuarlarındandır. Gözlerimizi çerçeveleyen kirpiklerle daha güzel bakışlara sahip olabilirsiniz. Kirpik uzatma yöntemleri arayışına girdiyseniz ve kirpik uzatmak için evde yapılabilecekler nelerdir diyorsanız, işte kirpik uzatma yöntemleri…

 

 

kirpik uzatma ile ilgili görsel sonucu

Kirpik uzatma yöntemleri nelerdir?

Uzun ve gür kirpikler, güzel bir yüzün en önemli özelliklerinden biridir. Gözlerini çerçeveliyorlar ve büyüleyici yüzünüze ikinci bir anlam kazandırmak için oldukça faydalı oluyorlar. Kirpik uzatmak için piyasada maskaralar ve yapay kirpikler gibi pek çok göz ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler sizin uzun ve kalın kirpiklere sahip olmanıza yardımcı olabilir, ancak kiriklerinizi zayıf ve kırılgan hale getirebilir. Bu ürünleri kullanmak yerine size vereceğimiz kirpik uzatma yöntemlerini deneyerek daha uzun kirpiklere kavuşabilirsiniz.

Evde yapabilecekleriniz ve kirpik uzatma yöntemleri

Hindistancevizi yağı, Hint yağı gibi maddeler, vazelin kirpik köklerini besler ve kirpiklerinizin uzamasına yardımcı olur. Buradaki tek dikkat etmeniz gereken nokta, bu doğal malzemeleri makyajsız ve temiz kirpiklere uygulamak olacaktır. Ayrıca kirpik uzatma yöntemleri kişiden kişiye farklılıklar gösterebilmektedir.

Hint yağı:

Hint yağı kirpik köklerinizi beslemenin yanı sıra aynı zamanda kirpiklerinizin güçlenmesini de sağlar.
Hindistancevizi yağını hint yağıyla karıştırmak aynı zamanda enfeksiyonları önlemeye de yardımcı olabilir. Ayrıca, bu karışıma E vitamini eklenmesi, kirpiklerinizin beslenmesi için gerekli olan yağ asitlerini sağlayarak kirpiklerin uzamasını hızlandırır.

Hindistan cevizi yağı:

Hindistancevizi yağı kirpik uzatmanın yanı sıra saçlarınızın da uzamasına yardımcı olmaktadır. Hindistan cevizi yağı kirpiklerinizin beslenmesini sağlamada ve saç büyümesini uyarmada etkilidir . Ayrıca göz kapaklarınızdaki ve kirpiklerinizdeki mantar enfeksiyonlarından uzaklaşmanıza yardımcı olan doğada antibakteriyeldir.

Vazelin:

Vazelin hemen hemen herkesin kullandığı bir güzellik ürünüdür. Vazelin birkaç hafta içerisinde daha uzun kirpiklere sahip olmanızı kolaylaştıracaktır.

Uzun kirpiklere sahip olmak için aşağıda vermiş olduğumuz diğer yöntemleri deneyebilirsiniz.
• Göz makyajıyla uzun saatler durmayın. Makyajınızı temizlemeye özen gösterin.
• Saçınıza cildinize ve kirpiklerinize besin sağlamak için protein ve vitamin bakımından zengin yiyecekler yiyin. Yumurta, balık, fasulye ve yoğurt yemek hem cildinize hem de kirpiklerinize iyi gelecektir.
Kirpiklerinizi bir kaş fırçası ile fırçalamak da kaşlarınızın büyümesini hızlandırabilir.
• Göz kapaklarınıza ve kirpik hattına günlük olarak masaj yapmak kan dolaşımını artırabilir ve kirpiklerin uzamasını hızlandırabilir.
• Kirpiklere bir pamuk topu ile yeşil çayı uygulamak da kirpiklerinizin uzamasına yardımcı olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.