Genel
Trend

Sivilceye ne iyi gelir? Sivilce nasıl geçer?

Sivilceler hemen hemen herkesin ortak problemleri arasındadır. Cildin neredeyse her tarafını yayan sivilceler kimi zaman kabus haline dönüşebiliyor. Sivilce problemi olanlar ise sivilcelere neyin iyi geldiğini araştırmaktadırlar.

Peki, sivilceye ne iyi gelir? Sivilce nasıl geçer?

 İşte sivilcelere iyi gelen bitkisel formüller.

 

Limon ve Karbonat: Limon ile ilgili olan bir diğer karışım ise limon ve karbonattır. Limon ve karbonatın birleşimi ile ortaya çok iyi bir sivilce dökücü çıkmaktadır. Karbonatla limon birleşimi cildi temizlerken aynı zamanda cilt gözeneklerini de açar. Sivilce ve akne gibi problemleri ortadan kaldıran bu karışım en çok kullanılan karışımlar arasındadır. Limon ve karbonat son derecede etkili bir tedavi seçeneğidir. Bu karışımı pamuk yardımı ile sivilce olan bölgelere sürerek iyileşmesini bekleyebilirsiniz.

 

Karbonat Ve Limon Maskesi İle Cilt Bakımı Faydaları Karbonat İle Sivilce Cilt Beyazlatma | bakimlikadinlar.com

Limon ve Yoğurt: Limon ve yoğurt karışımı da aynı şekilde antibakteriyel özelliği olan ve sivilcelere çok iyi gelen bir karışımdır. Sürekli olarak yüzünüzde veya cildinizin başka taraflarında sivilceler meydana geliyorsa limon ve yoğurt karışımını uygulayabilirsiniz. Limon ve yoğurt karışımı sivilceleri de kısa süre içerisinde dökmenizi ve cildin daha diri olmasını sağlayacaktır. Ayrıca bu karışım yine cildi onarmakta ve eski görünümüne kavuşmasını sağlamaktadır.

Güneş lekeleri için yoğurt karbonat limon maskesi – Fikiralışverişi

Elma Sirkesi: Elma sirkesi de sivilce problemi yaşayanlar için en etkili tedavi seçenekleri arasındadır. Cilde oldukça iyi gelen elma sirkesi anti bakteriyel özelliği bulunur. Böylece sivilce oluşumuna neden olan bakterilerin yok olmasını sağlayan elma sirkesi sivilce tedavisinde etkilidir. Pamuk yardımı ile 10 ila 15 dakika boyunca sivilce çıkan yere sürülür. Ardından temiz su ile durulanır. Elma sirkesi yöntemini günde 3 defa uygulayarak sivilcelerinizden kolayca kurtulabilirsiniz.

 

Elma sirkesi nasıl yapılır, hangi malzemeler kullanılır? En kolay ve pratik elma sirkesi tarifi - Diğer Tarifler Haberleri

Yeşil Çay: Yeşil çay tüketmek de aynı şekilde sivilce oluşumunu engeller. Yeşil çayı günde istediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Vücut için son derecede yararlı olan bu bitkisel çay aynı zamanda yeni sivilcelerin de çıkmasını engeller. Cildi onarır ve yaşlanma belirtilerini de ortadan kaldırır. Yeşil çay içerek sivilcelerinizden doğal yollarla kurtulmak mümkündür.

Ceviz Yaprağı: Taze ceviz yaprakları ile uygulanan bu bitkisel tedavi yöntemi de sivilceler için alternatif ve etkili tedavi seçenekleri arasındadır. Kaynar suyun içerisine ilave edilmiş ceviz yaprakları yarım saat bu suyun içerisinde bekletilir. Ardından yarım saat daha soğumasını bekledikten sonra bir pamuk yardımı ile yüze veya sivilce olan bölgeye sürülür. Sivilcelere çok iyi gelen bu bitkisel tedavi herkes tarafından kullanılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.